Haberler

Milli Kahramanımız Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nu Rahmetle ve Şükranla Andık.


İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir Bal-Göç) ve Şubelerimiz Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Kahramanımız Naim Süleymanoğlu’nun vefatının 1. Yıl dönümünde kendisini anmak, hatırlamak ve şükran duygularımızı belirtmek için 17-18 Kasım 2018 Cumartesi- Pazar günleri anma etkinlikleri gerçekleştirdik. 17 Kasım 2018 Cumartesi Günü Milli Kahramanız ruhu için Bornova Evka-4 Camisinde ,18 Kasım 2018 Pazar Günü Buca Çamlıkule Camisinde Mevlidi şerif okundu ,Bornova Atatürk Mahallesi Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi , Sarnıç Hürriyet Mahallesi Nursoy AVM ,Görece Göçmen Konutları Ekomar AVM Özikizler bilet satışı ofisi, Buca Bal-Göç Şubesi ve Menderes Gazipaşa Mahallesi Bal-Göç Lokali önünde lokma dökümü yapıldı.

Anma etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Gaziemir CHP İlçe Başkanı Kasım Özkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziemir İyi Parti İlçe Başkanı Av. Leman Emin Bayındır ve Yönetim Kurulu Üyeleri ,Gaziemir CHP Kadın Kolları Başkanı Bengü Sayköse, CHP Gençlik Kolları Başkanı Baran Manav ,Hürriyet Mahallesi Muhtarı Emin Gözeci ve temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Anma etkinliğinde emeği geçen Genel Başkanımız Abdurrahim Nursoy’a, Buca Bal-Göç Şube Başkanımız Gülizar Akın’a, Gaziemir-Sarnıç Bal-Göç Şube Başkanımız Hazel Öztürk Işık'a, Bornova Bal-Göç Şube Başkanımız Nihat Yağbasan’a, Görece Bal-Göç Şube Başkanımız Kasım Alenbey’e, Menderes Gazipaşa Mahallesi Bal-Göç Temsilcisi Gürkan Altıntaş’a, Bal-Göç Merkez ve Şube Yönetim Kurulu üyelerine, Allah kabul etsin duaları için hocalarımıza ve katılımlara ile tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Allah kabul etsin. Büyük Şampiyon bizlere Türk olmanın onurunu ve gururunu yaşattığın için sonsuz teşekkürler. Mekânın cennet olsun. İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği

Genel Başkanın Mesajı


1985 yılında kamu yararına çalışan bir dernek olarak kurulan İZMİR BALKAN GÖÇMENLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (İZMİR BAL-GÖÇ) 32 yıllık bir geçmişe sahiptir. Dernek kurucularımızdan hayatta olmayanları minnetle anarken hala hayatta olanlara Allah’tan uzun ömürler diliyorum. Derneğimizin kuruluşunda yer alan, derneğin gelişmesine katkıda bulunan, bugünlere gelmesinde rol oynayan tüm Genel Başkanlarına, Yönetim Kurullarına ve üyelerimize minnetimizi bir kez daha ifade ediyor, derin şükranlarımızı sunuyorum.

İZMİR BAL-GÖÇ üyelerinin hepsi, aramızdaki en büyük göçmenin Mustafa Kemal ATATÜRK olduğunun bilincindeler. Hepimiz biliyoruz ki, büyük, ulu Balkan göçmeni, bugün içinde yaşadığımız en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Vatansız kalmanın ne olduğunu bilen bizler, bir göçmen olarak ulu önder ATATÜRK’ÜN Anadolu’ya gelerek Milli Mücadele’yi başlattığını ve düşmanın dört bir tarafını sardığı Türk yurdu Anadolu’ya sahip çıktığını, Türklüğün vatanı ve Balkan Türklüğünün umudu olan anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş olduğunu biliyoruz, O’nu kalbimizde yaşatıyoruz.

Misyonumuz çerçevesinde İZMİR BAL-GÖÇ, Balkanlardan anavatana göç etmiş ve Balkanlarda yaşamaya devam eden Türklerin ve Müslüman toplulukların birlik, beraberlik içinde yaşam standartlarının yükselmesi için çalışmaya, onların ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmeye, Balkanlarda ata mirasına sahip çıkarak gelenek ve göreneklerin sürdürülmesi için faaliyet göstermeye devam edecektir.

BAL-GÖÇ olarak düzenleyeceğimiz çeşitli etkinliklerle yerel ve ulusal düzeyde toplumun sorunlarına yönelik çözümler üretmeye ve toplumsal gelişmeye katkı sağlamaya devam edeceğiz. İZMİR BAL-GÖÇ’ün yeni Yönetim Kurulu kadrosuyla beraber Derneğimizin Balkanlarla bağlarını kuvvetlendireceğiz. Türkiye içerisinde kamu kurumları ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği alanlarını tespit edip ortak çalışmaları arttıracağız. Gençlerin ve kadınların BAL-GÖÇ’ de faaliyet alanlarını genişleteceğiz, etkin rol almaları için çalışacağız. Yeni projelerle BAL-GÖÇ, İzmir merkezli Balkanlara yönelik faaliyetlerde aktif olarak yer alacaktır. Gençlerin Derneğimizde daha etkin bir şekilde yer almasını sağlayarak topluma yararlı, Balkanları ve Anadolu’yu iyi tanıyan, bilgili, iyi bir vatandaş ve BAL-Göç’lü olarak yetişmelerine katkıda bulunacağız. Önceki dönemde Derneğimizin elde ettiği kazanımlara sahip çıkacağız ve onları geliştireceğiz.

Derneğimizdeki kurumsallaşma çalışmalarını hızlandıracağız. Üyelik kayıtları ile üyeler arası iletişim ve işbirliğinin kuvvetlenmesi için önemli adımlar atacağız. Sosyal tesisin inşaatı için gerekli girişimlerde bulunacağız. Bütün üyelerimizin aileleri ve çocukları ile birlikte yararlanacağı sosyal tesisimizin inşaatını başlatacağız. Bu konuda üyelerimize katkıda bulunmalarının önem taşıdığını hatırlatmak isterim. Bugün her şeyden önce partiler üstü, BAL-GÖÇ kimliğini öne çıkarmış, “ben her şeyden önce bir BAL-Göç’lüyüm bilinci ile hareket eden ve birlik beraberlik içinde İzmir’de yaşayan bir BAL-GÖÇ topluluğunun oluşturulmasına ihtiyaç vardır. Derneğimiz bu konuda gereken çalışmaları icra edecektir.

29 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 15.Genel Kurulumuzda Genel Başkanlığa seçilen Prof. Dr. Ayşe Kayapınar’ın tayine nedeniyle yönetim kurulu üye arkadaşlarımın  oybirliği ile şahsıma yüklediği bu onurlu görev  için teşekkür ediyorum.  Tüm üyelerimizi kucaklıyor, desteklerini bekliyoruz. İzmir’in en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan İZMİR BAL-GÖÇ’Ü geleceğe taşımak için bize verdiğiniz sorumluluğun farkında olarak güveninize laik olmaya çalışacağız.

Tüm üyelerimizi, BAL-GÖÇ’Ü geliştirmeye ve geleceğe taşımaya yönelik faaliyetlerde aktif olarak yer almaya davet ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Abdurrahim NURSOY

GENEL BAŞKAN

İzmir BAL-GÖÇ SOSYAL MEDYA