Haberler

Bulgaristan Genel Seçimleri hakkında çok önemli duyuru!04.04.2021- Pazar Günü gerçekleşecek olan Bulgaristan Genel Seçimleri için Bulgaristan’a giderek oy kullanmak isteyenler vatandaşlarımız Covid--19 testlerini yaptırmak zorundadırlar.

 

1-Otobüs şirketleri ile gidecekler aşağıda belirtilen Sağlık kuruluşlarına otobüs yolcu biletlerini ibraz etmek suretiyle ÜCRETSİZ olarak yaptırabilirler.

 

04.04.2021 tarihinde yapılacak Bulgaristan Cumhuriyeti Parlamento seçimlerine katılmak üzere Bulgaristan’a gidecek kişilerin COVİD 19 boğaz burun sürüntü örneklerinin alınacağı adresler, örnek alınacak saat ve tarihleri aşağıda belirtilmiştir.

Başvuruda bulunacak kişilerin isimleri İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimine bildirilmiş olmalıdır. İsimi listede bulunmayan kişiler uygun tarihli otobüs biletlerini göstermek zorundadır. Sonuçlar E-Nabız sistemi üzerinden takip edilebilecektir.

 

* Kızılay Mahallesi, 491/1. Sk. No:2 Bornova / İzmir adresinde bulunan hizmet binasında 31 Mart, 01 Nisan ve 02 Nisan 2021 tarihlerinde 09.30-16.00 saatleri arasında,

* Ufuk Mahallesi İstilal Caddesi No:50 Buca / İzmir adresinde bulunan hizmet binasında 31 Mart, 01 Nisan ve 02 Nisan 2021 tarihlerinde 09.30-16.00 saatleri arasında,

* Irmak Mahallesi Hasan Güven Caddesi No:21 Kat:4 Gaziemir / İzmir adresinde bulunan Gaziemir İlçe Sağlık Müdürlüğünde 31 Mart, 01 Nisan ve 02 Nisan 2021 tarihlerinde 09.30-16.00 saatleri arasında,

* Kasımpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:95 Menderes / İzmir adresinde bulunan Menderes İlçe Sağlık Müdürlüğünde İlçe Sağlık Müdürlüğünde 31 Mart, 01 Nisan ve 02 Nisan 2021 tarihlerinde 12.00-14.00 saatleri arasında,

* 123/11 Sokak No: 6 Karabağlar / İzmir adresinde bulunan İzmir Sağlık Müdürlüğü Poligon Ek Binasında 31 Mart, 01 Nisan, 02 Nisan ve 03 Nisan 2021 tarihlerinde 15.00’te örnek verebileceklerdir.

 

2- Kendi özel araçları ile gidecekler ise Bal-Göç ve Şubelerine kayıt olunarak başvurabilirler.

 

İrtibat Telefonları:

 

1-Abdurrahim Nursoy Genel Başkan 0535-6751510

2-Bal-Göç Merkez Gülizar Akın 0232-4849898

3-Buca Hüseyin Paşaoğlu 0533-2534815

4-Bornova Nihat Yağbasan 0536-4800059

5-Görece Kasım Alenbey 0505-5609646

6-Menderes Gürkan Altıntaş 0555-7457120

7-Sarnıç Necmi Mutlu 0532-2242962

 

ÖNEMLE DUYURULUR.

 

 

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği

Genel Başkanın Mesajı


1985 yılında kamu yararına çalışan bir dernek olarak kurulan İZMİR BALKAN GÖÇMENLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (İZMİR BAL-GÖÇ) 32 yıllık bir geçmişe sahiptir. Dernek kurucularımızdan hayatta olmayanları minnetle anarken hala hayatta olanlara Allah’tan uzun ömürler diliyorum. Derneğimizin kuruluşunda yer alan, derneğin gelişmesine katkıda bulunan, bugünlere gelmesinde rol oynayan tüm Genel Başkanlarına, Yönetim Kurullarına ve üyelerimize minnetimizi bir kez daha ifade ediyor, derin şükranlarımızı sunuyorum.

İZMİR BAL-GÖÇ üyelerinin hepsi, aramızdaki en büyük göçmenin Mustafa Kemal ATATÜRK olduğunun bilincindeler. Hepimiz biliyoruz ki, büyük, ulu Balkan göçmeni, bugün içinde yaşadığımız en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Vatansız kalmanın ne olduğunu bilen bizler, bir göçmen olarak ulu önder ATATÜRK’ÜN Anadolu’ya gelerek Milli Mücadele’yi başlattığını ve düşmanın dört bir tarafını sardığı Türk yurdu Anadolu’ya sahip çıktığını, Türklüğün vatanı ve Balkan Türklüğünün umudu olan anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş olduğunu biliyoruz, O’nu kalbimizde yaşatıyoruz.

Misyonumuz çerçevesinde İZMİR BAL-GÖÇ, Balkanlardan anavatana göç etmiş ve Balkanlarda yaşamaya devam eden Türklerin ve Müslüman toplulukların birlik, beraberlik içinde yaşam standartlarının yükselmesi için çalışmaya, onların ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmeye, Balkanlarda ata mirasına sahip çıkarak gelenek ve göreneklerin sürdürülmesi için faaliyet göstermeye devam edecektir.

BAL-GÖÇ olarak düzenleyeceğimiz çeşitli etkinliklerle yerel ve ulusal düzeyde toplumun sorunlarına yönelik çözümler üretmeye ve toplumsal gelişmeye katkı sağlamaya devam edeceğiz. İZMİR BAL-GÖÇ’ün yeni Yönetim Kurulu kadrosuyla beraber Derneğimizin Balkanlarla bağlarını kuvvetlendireceğiz. Türkiye içerisinde kamu kurumları ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği alanlarını tespit edip ortak çalışmaları arttıracağız. Gençlerin ve kadınların BAL-GÖÇ’ de faaliyet alanlarını genişleteceğiz, etkin rol almaları için çalışacağız. Yeni projelerle BAL-GÖÇ, İzmir merkezli Balkanlara yönelik faaliyetlerde aktif olarak yer alacaktır. Gençlerin Derneğimizde daha etkin bir şekilde yer almasını sağlayarak topluma yararlı, Balkanları ve Anadolu’yu iyi tanıyan, bilgili, iyi bir vatandaş ve BAL-Göç’lü olarak yetişmelerine katkıda bulunacağız. Önceki dönemde Derneğimizin elde ettiği kazanımlara sahip çıkacağız ve onları geliştireceğiz.

Derneğimizdeki kurumsallaşma çalışmalarını hızlandıracağız. Üyelik kayıtları ile üyeler arası iletişim ve işbirliğinin kuvvetlenmesi için önemli adımlar atacağız. Sosyal tesisin inşaatı için gerekli girişimlerde bulunacağız. Bütün üyelerimizin aileleri ve çocukları ile birlikte yararlanacağı sosyal tesisimizin inşaatını başlatacağız. Bu konuda üyelerimize katkıda bulunmalarının önem taşıdığını hatırlatmak isterim. Bugün her şeyden önce partiler üstü, BAL-GÖÇ kimliğini öne çıkarmış, “ben her şeyden önce bir BAL-Göç’lüyüm bilinci ile hareket eden ve birlik beraberlik içinde İzmir’de yaşayan bir BAL-GÖÇ topluluğunun oluşturulmasına ihtiyaç vardır. Derneğimiz bu konuda gereken çalışmaları icra edecektir.

29 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 15.Genel Kurulumuzda Genel Başkanlığa seçilen Prof. Dr. Ayşe Kayapınar’ın tayine nedeniyle yönetim kurulu üye arkadaşlarımın  oybirliği ile şahsıma yüklediği bu onurlu görev  için teşekkür ediyorum.  Tüm üyelerimizi kucaklıyor, desteklerini bekliyoruz. İzmir’in en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan İZMİR BAL-GÖÇ’Ü geleceğe taşımak için bize verdiğiniz sorumluluğun farkında olarak güveninize laik olmaya çalışacağız.

Tüm üyelerimizi, BAL-GÖÇ’Ü geliştirmeye ve geleceğe taşımaya yönelik faaliyetlerde aktif olarak yer almaya davet ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Abdurrahim NURSOY

GENEL BAŞKAN

İzmir BAL-GÖÇ SOSYAL MEDYA