Haberler

Bulgaristan Genel Seçimleri Hakkında Çok Önemli Duyuru!


14 Kasım 2021 tarihinde Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Seçimlerinde İzmir'de yaşayan çifte vatandaşlarımızın için açılacak sandıkların yerleri açıklandı.


Bulgaristan Merkez Seçim Kurulunun 20 Ekim 2021 765 Nolu kararına göre;


1) Seçim sandıkları 14 Kasım 2021 Pazar günü sabah saat 07:00’da açılacak olup, akşam saat 20:00’ da kapanacaktır. Ancak, oy kullanmak üzere bekleyen varsa, oy verme işlemi saat 21:00’a kadar devam edecektir.

2) Oy kullanabilmek için Bulgaristan kimlik kartı (liçna karta) veya pasaport ibraz edilmesi gerekmektedir.

3) Kimlik belgelerinin süresi 13 Mart 2020 sonrasında dolan seçmenler 14 Kasım 2021 seçimlerinde oy verebileceklerdir. Araç kullanma ehliyetleri ile oy kullanılamayacaktır.

4) Seçim listesinde kaydı olmayanlar, kimlik belgesi ile birlikte (N 21-НС-Zaivlenie) beyannamesi ibraz ederek oyunu kullanabilecektir.

(Söz konusu beyannameler cik.bg adresinden indirilebileceği gibi seçim günü de sandıkların bulunduğu okullardan temin edilebilir.


Link: https://www.cik.bg/.../Prilozenie%2BN%2B38-%D0%9F%D0%92...


Beyannamenin seçim gününden önce doldurulması yığılmalara sebebiyet verilmemesi açısından son derece önemlidir. Sadece imza kısmının okulda sandık komisyon üyeleri önünde atılması gerekmektedir.

Oy kullanılacak okullar:

1-Gülsefa Kapancıoğlu Anadolu Lisesi: 997 Sok.No:9 İnönü Mah. Bornova - 2 Sandık

2-Batıçim İlkokulu - 1521 Sokak Doğanlar Mah. Bornova - 1 Sandık

3-Mustafa Kemal İlköğretim Okulu: Görece Hürriyet Mah.Gazi Atatürk Sok. No:2 Menderes - 2 Sandık

4-Gazi İlkokulu - 761 Sokak Gazipaşa Mah. Menderes - 1 Sandık

5-Şehit Ömer Sarı İlkokulu:Çamlıkule Mah.254/16 Sok.No:13 Buca - 2 Sandık

6-Adnan Menderes İlköğretim Okulu Menderes Mah.Vatan Cad.No:2/1 Gaziemir - 2 Sandık

7-Atatürk İlkokulu - Kültür Mah. İstiklal Cad. 248 Sokak No 7A Aliağa / İzmir - 1 Sandık

8-Esrar Koman Sümen Özel Eğitim Uygulama Okulu-İçmeler Mah. Göçmen Cad.No:17 Urla/İzmir - 1 Sandık

Bulgaristan ’a giderek oy kullanmak isteyenler bilgi için Bal-Göç merkez ve Şubelerimize başvurabilirler.


İrtibat Telefonları:


1-Abdurrahim Nursoy Genel Başkan 0535-675 15 10

2-Bal-Göç Merkez Gülizar Akın 0232-484 98 98

3-Buca Hüseyin Paşaoğlu 0533-253 48 15

4-Bornova Nihat Yağbasan 0536-480 00 59

5-Görece Kasım Alenbey 0505-560 96 46

6-Menderes Gürkan Altıntaş 0555-745 71 20

7-Sarnıç Necmi Mutlu 0532-224 29 62


Oyunu kullan. Kimliğine sahip çık.

 

ÖNEMLE DUYURULUR.

 

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği

Genel Başkanın Mesajı


1985 yılında kamu yararına çalışan bir dernek olarak kurulan İZMİR BALKAN GÖÇMENLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (İZMİR BAL-GÖÇ) 32 yıllık bir geçmişe sahiptir. Dernek kurucularımızdan hayatta olmayanları minnetle anarken hala hayatta olanlara Allah’tan uzun ömürler diliyorum. Derneğimizin kuruluşunda yer alan, derneğin gelişmesine katkıda bulunan, bugünlere gelmesinde rol oynayan tüm Genel Başkanlarına, Yönetim Kurullarına ve üyelerimize minnetimizi bir kez daha ifade ediyor, derin şükranlarımızı sunuyorum.

İZMİR BAL-GÖÇ üyelerinin hepsi, aramızdaki en büyük göçmenin Mustafa Kemal ATATÜRK olduğunun bilincindeler. Hepimiz biliyoruz ki, büyük, ulu Balkan göçmeni, bugün içinde yaşadığımız en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Vatansız kalmanın ne olduğunu bilen bizler, bir göçmen olarak ulu önder ATATÜRK’ÜN Anadolu’ya gelerek Milli Mücadele’yi başlattığını ve düşmanın dört bir tarafını sardığı Türk yurdu Anadolu’ya sahip çıktığını, Türklüğün vatanı ve Balkan Türklüğünün umudu olan anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş olduğunu biliyoruz, O’nu kalbimizde yaşatıyoruz.

Misyonumuz çerçevesinde İZMİR BAL-GÖÇ, Balkanlardan anavatana göç etmiş ve Balkanlarda yaşamaya devam eden Türklerin ve Müslüman toplulukların birlik, beraberlik içinde yaşam standartlarının yükselmesi için çalışmaya, onların ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmeye, Balkanlarda ata mirasına sahip çıkarak gelenek ve göreneklerin sürdürülmesi için faaliyet göstermeye devam edecektir.

BAL-GÖÇ olarak düzenleyeceğimiz çeşitli etkinliklerle yerel ve ulusal düzeyde toplumun sorunlarına yönelik çözümler üretmeye ve toplumsal gelişmeye katkı sağlamaya devam edeceğiz. İZMİR BAL-GÖÇ’ün yeni Yönetim Kurulu kadrosuyla beraber Derneğimizin Balkanlarla bağlarını kuvvetlendireceğiz. Türkiye içerisinde kamu kurumları ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği alanlarını tespit edip ortak çalışmaları arttıracağız. Gençlerin ve kadınların BAL-GÖÇ’ de faaliyet alanlarını genişleteceğiz, etkin rol almaları için çalışacağız. Yeni projelerle BAL-GÖÇ, İzmir merkezli Balkanlara yönelik faaliyetlerde aktif olarak yer alacaktır. Gençlerin Derneğimizde daha etkin bir şekilde yer almasını sağlayarak topluma yararlı, Balkanları ve Anadolu’yu iyi tanıyan, bilgili, iyi bir vatandaş ve BAL-Göç’lü olarak yetişmelerine katkıda bulunacağız. Önceki dönemde Derneğimizin elde ettiği kazanımlara sahip çıkacağız ve onları geliştireceğiz.

Derneğimizdeki kurumsallaşma çalışmalarını hızlandıracağız. Üyelik kayıtları ile üyeler arası iletişim ve işbirliğinin kuvvetlenmesi için önemli adımlar atacağız. Sosyal tesisin inşaatı için gerekli girişimlerde bulunacağız. Bütün üyelerimizin aileleri ve çocukları ile birlikte yararlanacağı sosyal tesisimizin inşaatını başlatacağız. Bu konuda üyelerimize katkıda bulunmalarının önem taşıdığını hatırlatmak isterim. Bugün her şeyden önce partiler üstü, BAL-GÖÇ kimliğini öne çıkarmış, “ben her şeyden önce bir BAL-Göç’lüyüm bilinci ile hareket eden ve birlik beraberlik içinde İzmir’de yaşayan bir BAL-GÖÇ topluluğunun oluşturulmasına ihtiyaç vardır. Derneğimiz bu konuda gereken çalışmaları icra edecektir.

29 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 15.Genel Kurulumuzda Genel Başkanlığa seçilen Prof. Dr. Ayşe Kayapınar’ın tayine nedeniyle yönetim kurulu üye arkadaşlarımın  oybirliği ile şahsıma yüklediği bu onurlu görev  için teşekkür ediyorum.  Tüm üyelerimizi kucaklıyor, desteklerini bekliyoruz. İzmir’in en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan İZMİR BAL-GÖÇ’Ü geleceğe taşımak için bize verdiğiniz sorumluluğun farkında olarak güveninize laik olmaya çalışacağız.

Tüm üyelerimizi, BAL-GÖÇ’Ü geliştirmeye ve geleceğe taşımaya yönelik faaliyetlerde aktif olarak yer almaya davet ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Abdurrahim NURSOY

GENEL BAŞKAN

İzmir BAL-GÖÇ SOSYAL MEDYA